Pridať referenciu:



captchacaptchacaptchacaptchacaptcha
* Povinná položka

Zoznam referencií:

Ahojte!

Dnes by som sa chcela podeliť o tento článok, o niečom, čo...

Približne pred 3 mesiacmi moje kroky pravidelne viedli do jednej veľkej budovy v mestečku Topoľčany. Budova sa nachádza na jednej z mnohých križovatiek, kde v tejto budove sídli aj moja autoškola. Autoškola FOR YOU.
Začalo to dlhým rozmýšľaním, či ísť alebo neísť si zaniesť žiadosť do kurzu, aby sa začala moja príprava na udelenie vodičského oprávnenia. Po niekoľkých dňoch som si povedala, že dobre skúsim to. Napísala som autoškole, že mám záujem o kurz. Dohodla som sa s inštruktorom a hneď na druhý deň som im zaniesla moju žiadosť a vtedy ťažký boj začal...
Začala som tam tráviť čas 2-krát do týždňa. Boli to teórie, ktoré som trávila spolu s ďaľšími ľuďmi, ktorých som nepoznala, no teraz už sú mi kamarátmi. A čo sme sa tam učili? Veľmi veľa vecí, niektoré boli také, čo sme už poznali, ale niektoré také, ktoré sme nepoznali vôbec, ale spoznali sme ich. Rada by som sa o to podelila, ale úplne najkrajšie a najlepšie to bude tak, keď to skúsiš sám. Keď to spoznáš sám a uvidíš, čo sme prežili a aké sme mali zážitky.
Už počas výučby teórie, sme šli na trenažér. Jasné, že každý už individuálne. Tam sme mali úplne prvé oboznámenie s vozidlom a základy, aby sme sa lepšie orientovali vo vozidle s inštruktorom. Prvé pokusy ako ísť po ceste, ako ísť pomedzi kužele a mnoho ďaľších zaujímavých a užitočných cvičení.
A potom to celé začalo. Napísať si, ktorého inštruktora by sme chceli, dohodnúť sa s ním na jazde a potom ísť s ním na cvičisko a neskôr na cestu.
Cvičisko bolo super, i keď ísť s autom pomedzi kužele a nezhodiť žiadny a trafiť sa presne na dané miesto, nebolo práve najľahšie, ale nemôžem ani napísať, že to nebolo nevyriešiteľné. Spolu s inštruktorom sa to zvládlo. Ale samozrejme ešte predtým bolo oboznámenie s vozidlom, čo všetko treba vedieť o aute.
Ďaľšia jazda bola už na cestách – obchodná zóna, križovatky, parkovanie a mnoho ďaľších vecí... Ale nebolo to stále na jednej úrovni, úroveň sa sťažovala. Veď tak to musí byť, inak by to nemalo zmysel a bola by to zbytočná strata času. Ale na každej jazde, sme boli aj na cvičisku a stále sme to prechádzali, aby sa to vedelo, nezabudlo sa to.
Keď som skončila poslednú jazdu v autoškole, už som len čakala na pánov policajtov, kedy mi dajú termín a môžem sa pochváliť tým, čo ma inštruktori v autoškole naučili. Vtedy začína obdobie, nazývané samovýučba, samopríprava alebo ako sa dá inak ešte nazvať.
Takto som čakala nejaký čas, učila som sa všetko, čo som potrebovala vedieť a hlavne nezabudnúť to, aby som to na skúške vedela. Po nejakom tom čase, nejakej prestávke, prišla na rad aj kondičná jazda, keďže som chcela ešte pred skúškou sedieť v aute a oprášiť si jazdu v premávke...
Medzi vodičov sa ešte neradím, ale dôverujem a verím autoškole, ktorú som si vybrala, že to spolu s nimi zvládnem.

Ďakujem všetkým inštruktorom, ktorí to so mnou prežili a zvládli a odporúčam túto autoškolu (autoškola for you, Topoľčany) všetkým budúcim vodičom, pretože toto je autoškola, na ktorú mám len pozitívne hodnotenie. Negatívne hodnotenie nepíšem preto, žeby som nechcela napísať to, čo sa mi nepáčilo, ale v mojom srdci nič nie je, s čím by som bola nespokojná.

...zmenilo môj život, a naučila som bojovať nielen v škole na hodinách slovenčiny, angličtiny či matematiky, ale aj v cestnej premávke.

„Keď dokážeš o tom snívať, dokážeš to aj uskutočniť.“

Oficiálny blog, kde som uverejnila tento článok.. 🙂
http://erzaehlungenn.blogspot.sk/2017/11/autoskola-topolcany.html

Mária   

Som rada že som si vybrala práve túto autoškolu🙂 Určite najlepšia v celom okolí a každému kto rozmýšľa nad výberom, jednoznačne odporúčam práve For You. Veľmi milí a ustretoví inštruktori, ktorí vždy radi pomohli a poradili. Veľká spokojnosť s prístupom a prípravou byť dobrým šoférom. Výborná lokalita, vybavenie učební teórie, trenažéru, nové autá🙂 NAJLEPŠIA AUTOŠKOLA👌😉

Katarína   

Mám veľmi dobrú skúsenosť s touto autoškolou. Celkovo prístup inštruktorov, boli milí, ústretoví, radi pomohli-poradili. Tiež prístup na hodinách teórie kde sme sa okrem potrebných info dozvedeli aj info zo skúseností a niekedy to bolo aj celkom úsmevné a zábavné 🙂 Určite sa autoškoly netreba báť, inštruktori po Vás kričať nebudú , trpezlivosti majú na rozdávanie a hlavne sa pýtajte na všetko čo Vás napadne 🙂 Ďakujem za excelentný prístup o čom svedčí aj vodičák na 1. pokus 🙂

Jarino   

Výborný prístup pánov inštruktorov a pani inštruktorky. Asi najlepší výber autoškoly v meste . Určite odporúčam.

Denisa   

Ahojte!
Dnes by som sa chcela podeliť o moje skúsenosti.
Táto autoškola For you v TO mi dala do môjho života veľa.
Rozhodnutie kam sa vydať aby som dosiahla niečo, čo bude pre môj život veľkým ťažiskom som sa rozhodla v čakárni u lekára. Smiešne, že práve vtedy a práve tam no bolo to dosť zložité v mojom prípade, keďže pár rokov mi to zdravotný stav nedovoľoval a už dávno som túžila dokázať sama sebe, ako aj ostatným, že budem schopná viesť motorové vozidlo.
Nakoniec som sa rozhodla najmä pre túto autoškolu a poviem Vám úprimne vôbec neľutujem. Pri prvej návšteve v autoškole som mala zmiešané pocity z toho, že do toho naozaj idem a neviem čo ma tam postretne. No už na prvej hodine teórie boli moje obavy neopodstatnené. Síce nás v skupine bolo len 5, no títo 5 ľudia sa stali pre mňa ,,spolubojovníkmi“ na nasledujúcich pár mesiacov. Hodiny teórie boli z edukačného hľadiska naplnené, atmosféra s inštruktormi a ,,spolubojovníkmi“ bola na nezaplatenie. Po každej teórii som odchádzala s úsmevom na perách a s predstavou, čo sa bude diať nabudúce, aké nové vedomosti z cestnej premávky si pre nás pripraví inštruktor a aj to aké vtipy si na hodine vymeníme. Po niekoľkých hodinách teórie sme sa mali zúčastniť aj kurzu prvej pomoci, ktorý je veľkým prínosom do života, nielen v oblasti cestnej premávky a kolízií, ktorých by sme sa mohli stať účastníkmi ale je to užitočné aj pre život, veď predsa nikdy neviete čo nás kedy a kde pristihne. Na tomto kurze som sa so svojimi ,,spolubojovníkmi“ ešte viac zblížila a začali sme spolu viac komunikovať nielen o oblasti pre získanie vodičského oprávnenia ale aj o bežnom živote a záľubách. Ako čas plynul bol čas si vyskúšať, aké by to bolo riadiť motorové vozidlo a preto nás v autoškole čakal trenažér. Síce nie skutočná cestná premávka ale len rôzne simulácie, no aj napriek tomu som sa pri niektorých kolách pekne zapotila a bola som rada, že to nie je moje vlastné auto. Prišiel čas aj na zvolenie si inštruktora na jazdy, vyberať sme si mali z čoho a som rada za môj výber. Po trenažéri a otestovaní našich vedomostí prišiel čas aj na jazdy. Prvé jazdy sa konali na cvičisku, poviem Vám na prvý pohľad to vyzerá ako bludisko vystavané z kužeľov 🙂 no po vysvetlení od inštruktora a hlavne dodržanie jeho rád a mojej trpezlivosti som to zvládla ľavou zadnou. Jazdenie v meste a križovatky boli veľkou výzvou no aj to som prekonala a inštruktor pri mne nezošedivel aj keď občas mal ,,hlavy-bolenie" z mojich rýchlych akcií v riadení motorového vozidla. Po odjazdení všetkých jázd, prišlo už len čakanie na pánov ,,zelených“. Cez SMS som sa dozvedela termín skúšok a dohodla som si ešte jazdu navyše na osvieženie pamäti. Skúšky boli pre mňa stresujúce no všetok stres opadol počas čakania s inštruktorom a pri rozhovore o našich historkách a vtípkoch.
Na záver Vám môžem len zdeliť, že som sa stala vodičom na prvýkrát, nielen vďaka môjmu úsiliu ale aj vďaka ,,spolubojovníkom“ a najmä skvelým inštruktorom. Preto Vám s čistým svedomím môžem odporučiť autoškolu For you v Topoľčanoch a popriať Vám veľa šťastia a po zložení skúšok aj veľa bezpečných km🙂

Veronika