Otvorenie autoškoly

/ / Auto-Moto

Dobrá správa. Na základe upresnenia Ministerstva dopravy SR, vydanom pred chvíľou, môžu autoškoly od dnešného dňa vykonávať výcvik podľa COVID AUTOMATU pre autoškoly podľa sfarbenia okresov v regionálnom automate. Pre nás to znamená, že od pondelka 15.02.2021 je okres Topoľčany v III. stupni varovania (sfarbený na bordovo). Podľa COVID AUTOMATU pre autoškoly môžeme teda v obmedzených počtoch vykonávať teóriu a hlavne môžeme začať konečne jazdiť za dodržania protipandemických opatrení. Ak máte záujem sa zúčastniť výcviku, musíte mať potvrdenia, ktoré som už uviedol v dnešnom, predchádzajúcom príspevku. Od pondelka Vám inštruktori budú postupne volať a naplánujete si jazdy.

Tento COVID AUTOMAT pre autoškoly sa riadi regionálnym COVID AUTOMATOM, ktorý každý týždeň v utorok upresňuje minister zdravotníctva. Takže ak náš okres skočí do čierneho sfarbenia, jazdy a teória na učebni nemôže byť vykonávaná.

Čo sa týka záverečných skúšok, tak podľa informácií z Prezídia Policajného zboru, Ministerstvo vnútra SR od pondelka 15. 2. 2021 spúšťa (obnovuje) výkon záverečných skúšok z odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla. Akonáhle sa dozviem termíny skúšok, hneď Vám to oznámim (platí pre tých, ktorých sa to týka).