Oboznámenie so situáciou k 22.02.2021

/ / Auto-Moto

Milí žiaci,

inak, ako chaosom nemôžem nazvať situáciu, v ktorej sa nachádzame. Dňa 11.02.2021 vydal minister dopravy a výstavby SR usmernenie, v ktorom upresnil okrem iného aj výcvik v autoškolách. Prílohou tohto usmernenia je aj COVID automat pre autoškoly. Toto usmernenie platí od 12.02.2021 a hneď tento deň bola aj na TA3 uverejnená reportáž, že autoškoly môžu vykonávať aj praktický výcvik. V zmysle COVID automatu, pokynov ministra dopravy a iných usmernení, Autoškola For You začala od 15.02.2021 vykonávať aj teóriu na učebni a aj praktické jazdy, pretože okres Topoľčany bol v III. stupni varovania (bordový). Nakoľko ministerstvo dopravy nedotiahlo tento proces dokonca a hlavný hygienik SR nevydal pre autoškoly vyhlášku s výnimkou zo zákazu vychádzania, jednotlivé regionálne úrady (v okresných mestách) začali postupne upozorňovať autoškoly, že nemôžu vykonávať výcvik. A tak sa dnes stalo aj v našom okrese. Po týždni fungovania nás zase zavreli 🙁

Preto som na základe upozornenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Topoľčanoch vydal pokyn, že od dnešného poobedia opäť prerušujem vykonávanie teórie na učebni a praktického výcviku (trenažér a jazdy) až do času, kedy sa situácia nevyrieši a autoškolám povolí aj Úrad verejného zdravotníctva vykonávať výcvik a žiakom autoškôl udelí výnimku zo zákazu vychádzania. Týmto mojim rozhodnutím predchádzam nielen možnej pokute pre autoškolu, ale aj pokutám, ktoré by mohli byť udelené aj vám žiakom.

Čo vám poviem, je to chaos, do ktorého nás dostali orgány štátnej moci.

Čo sa týka teórie. Teória bude prebiehať distančne formou e-learningu v JISCD podľa tematických plánov. Učte sa aj z Dobrého vodiča a testy sa učte na stránke autoškoly.  Keď sa stretneme na učebni, dáme si testík, aby som videl, čo ste sa naučili.

Trenažér a jazdy vykonávať nemôžeme. Pretože žiaci nemajú povolené ísť do autoškoly.

Akonáhle sa situácia vyrieši, dám vám vedieť. Dúfam, že to bude čoskoro a že je to len otázka len pár dní.

Záverečné skúšky sú v Topoľčanoch taktiež pozastavené.

Držte sa a verím, že sa čoskoro vidíme.