Informácia pre našich žiakov o aktuálnej situácii v Autoškole For You (k 12.02.2021)

/ / Auto-Moto

V súvislosti s opatreniami súvisiacimi s COVID-19 sú autoškoly od 19.12.2020 zatvorené, nemôžu teda vykonávať teóriu v priestoroch autoškoly a nemôžu vykonávať ani praktický výcvik (trenažér a jazdy). Aby naši žiaci kvôli uzatvoreniu autoškôl nemali problém so zvládnutím záverečnej skúšky a boli na ňu riadne pripravení (aby všetko nezabudli – teóriu a aj jazdiť), autoškoly začali v posledných dňoch vyvíjať snahu o otvorenie autoškôl, dokonca sa plánoval štrajk pred úradom vlády. Tento týždeň ste mohli v rôznych médiách zachytiť informácie ohľadom znovuotvorenia autoškôl, pričom ministerstvo dopravy sa vyjadrilo, že to bude čoskoro. Včera (11.02.2021) minister dopravy vydal usmernenie, v ktorom uverejnil COVID AUTOMAT pre autoškoly, ktorý platí od dnes (12.02.2021). Vzhľadom k tomu, že z tohto usmernenia však jednoznačne nevyplýva kedy môžem autoškolu otvoriť, zaslal som dnes žiadosť o vydanie metodického usmernenia a o upresnenie, kedy môžem začať s praktickým výcvikom.

Pokiaľ sa autoškoly budú môcť otvárať podľa regionálneho COVID AUTOMATU, tak teoreticky je možné, že autoškolu budem môcť otvoriť už od pondelka 15.02.2021. Pri vstupe do autoškoly a pri vykonávaní praktického výcviku musíte mať negatívny výsledok RT-PCR testu, prípadne AG testu nie starší ako 7 dní, alebo sa preukázať dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako 3 mesiace, alebo sa preukázať, že ste zaočkovaný aj druhou dávkou vakcíny a od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní. Akonáhle sa dozviem o dátume otvorenia, dám Vám vedieť formou sms.

Ďalej Vás chcem informovať, že včera bola na TV Markíza uverejnená reportáž ohľadom autoškôl, kde bolo spomenuté, že pokiaľ žiaci neukončia výcvik v autoškole do jedného roka od jeho začatia, tak budú musieť absolvovať celý kurz odznova a znova zaň autoškole zaplatiť. Táto informácia nie je pravdivá. Pokiaľ trvá krízový a núdzový stav, tak všetky lehoty ohľadom kurzu v autoškole neplynú. To znamená že pokiaľ kvôli uzatvoreniu autoškoly budete v kurze aj vyše jedného roka, nemusíte vykonávať kurz  odznova a znova všetko platiť. Normálne v kurze pokračujete.

V prípade otázok ma kľudne kontaktujte.

Držte sa a buďte zodpovední.

Marian KOVALÍČEK